P5208PXN HYDRAULIC PROGRAM-CONTROL PAPER CUTTING MACHINE
SKU: 973858d84593
Category: 8- Guillotines (cutters)
Tag: P5208PXN HYDRAULIC PROGRAM-CONTROL PAPER CUTTING MACHINE
Product Description
.jpg)
Max.Cutting width : 520X520mm
Max. cutting height : 80mm
Min.Cutting depth : 40mm
Precision : ±0.3mm
Clamp paper : Hydraulic
Push paper : Hydraulic
Cutting length behind knife : 520mm
Table length infront knife : 320mm
Safely : IR Bar
Power : AC 220V/110V±10%
50HZ(60HZ) 1800W